Günümüz dünyasında tüketim arttıkça üretimlerde artmaktadır. Üretim yapan firmalar özellikle proje bazlı çalışan firmalar maliyet muhasebesine büyük önem vermek zorundadırlar. Harcanan paranın kazanılan parayı geçmesi firmaları zarara ve küçülmeye götürmekle kalmıyor firmaların iflasına kadar gidebiliyor. Bu yüzden firmaların satın alma bölümü önemlidir. Alınacak ürünlerin kalitesi, uygun fiyata bulmak, stoklarda ürünün olmasını sağlamak, üretimin durmaması için tedarik edilecek ürünün tedarik süresi, ödeme koşulları gibi bir çok konuda firmaya etkileri olmaktadır. Firmalar kendi büyüklüklerine ve alım güçlerine göre bir ürünü kendi bünyesindeki satın alma elemanları ile karşılamaktadır.

 

SATIN ALMA DEPARTMANLARINI BİRLEŞTİRECEĞİZ;

         Biz AYYILDIZ PAZARLAMA olarak sektörüne göre satın alma yapan firmaları kendi bünyemizde bir araya getirerek bir alım güçü elde etmek ve bu güç ile alınacak ürünleri elde ettiğimiz pazarlık gücü ile birim fiyatlarını düşürmeyi ve ödeme koşullarını daha uygun olarak sizlere sunmayı istiyoruz. Firmaların kendi bünyesindeki satın alma bölümlerine büyük desteğimiz olacak, iş yükünü hafifletecek ve verimliliğini arttıracağız.

" Hem de bunu hiçbir ücret almadan yapacağız "

 

Bizimle çalışan firmalara "SATIN ALMA" olarak sunduğumuz avantajlar;

 

 1. Cebinizden para cıkmadan maliyetinizi düşürme imkanı.
 2. Bir satın alma personeline yılda brüt olarak 43.000 TL(Net:2.500)-62.500 TL(Net:3.500) arasında firmalara maliyeti olmaktadır. Biz bu maliyeti size dışardan destek vererek bedava yapacağız. Sizin için çalışacak sizin maliyetinizi düşürecek ve satın alma güçünüzü güçlendireceğiz.
 3. Bizim bünyemizdeki bir satın alma firması web sitemize girdiğinde, aradığı ürünleri ve daha sonra ihtiyacı olabilecek tüm ürünleri sitemizde bulabilecek. Bizim yapacağımız araştırmalar ve çalışmalarla "Tedarikçi" firma olarak en iyi hizmet veren ve vermesini istediğimiz "Tedarikçi firmalarla çalışacağımızdan size "KALİTELİ HİZMET" ve "UYGUN FİYATLARLA" ürünleri tedarik etme kolaylığı sunmuş olacağız.
 4. Uygun vadelerde ödeme koşulları elde edebileceksiniz.
 5. Değerli ürünlerin tedarikçi firmalar tarafından sigortalanarak güvence altına almasını sağlayacağız.
 6. Web sitemizdeki tedarikçilerle yıllık bazda anlaşmalar yaparak bize özel indirimleri ve uygun birim fiyatlarını size sunacağız, böylelikle teklif alma gibi konularda zamandan tasarruf edeceksiniz.
 7. Çalıştığımız tedarikçi firmaların; Ürünleri kaliteli ve teslim süresi çabuk olan firmalar olacaktır.
 8. Bir ürün için 1 tane tedarikçi firma ile çalışmayacağız. 2-3 tedarikçi firma ile çalışacağımızdan hangi firmadan memnun kalırsanız uygun fiyata o firma ile çalışma imkanı bulursunuz.
 9. Tedarikçi firma ile olabilecek anlaşmazlıklarda devreye biz girerek sorunu adil olmak kaydıyla çözeceğiz.
 10. Beklenmedik bir zam haberi almayacaksınız. Her yıl birim fiyatları belirlenecek ve o birim fiyatı ile yıl tamamlanacak.

 

Ayyıldız Pazarlama olarak firmaların yararına olacak, ilerde yapmak istediğimiz çalışmalar;

 

 1. Web sitemizde yapacağımız bir çalışmayı size anlatmak istiyorum. Alışveriş siteleri gibi bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Bizle çalışmaya başlayan firmaların üye kaydını yapacağız, web sitemizden üye giriş'i yaptıklarında hangi sektörde çalışıyorsa onla ilgili tüm ürünlerin birim fiyatları belirtilmiş olarak görecekler. Web sitemizden Adet, kg ,mt vb. gibi tedarik yapabileceği ürün gruplarını girerek sipariş listesi oluşturulacak. Bu siparişleri takip edebilme, teslim tarihi, sistemde saklanması, aldığı ürünleri 1 yılda toplam olarak ne kadar aldığını, hangi tarihlerde aldığı gibi bilgileri detaylı olarak tek tıkla bulabileceğiniz bir satın alma sistemi olacak. Bunun çalışmasını yaparak ilerleyen zamanlarda olabildiğince verimli olacak şekilde size sunacağız. Böylelikle satın alma departmanı iş takibini daha kolay ve sistematik yapmasına olanak sağlamış ve firma yetkilileri bu departmanı tek tıkla daha kolay kontrol edebilme imkanı bulabileceğini düşünmekteyiz.
 2. İlerleyen zamanlarda nakliyat konusunda satın alma firmalarına yardımcı olacağız. Bizim tedarikçilerimizden aldığınız ürünlerde ortak nakliyat imkanı ve bizim nakliyatçımızla yaptığınızda ücretin %10' luk kısmını biz karşılayacağız. Satın alma yaparken firmalar için nakliyat ücretleri maliyet olmaktadır. Az veya çok bir ürünün gelmesi için ya kendi araçlarınızla gidip alırsınız ya da nakliyatcı bulur aldırırsınız. Biz az alınan ürünleri ortak nakliyat adı altında firmaların adresine göre daha uygun koşullarda getirilmesi için bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Nakliyat konusunda bu gibi konuları geliştirmeyi ve nakliyat maliyetinizi düşürmeyi planlıyoruz.

 

Bizimle çalışmak isteyen satın alma firmaları " satinalma@ayyildizpazarlama.com " adresine mail atabilirler.

 

       SORU - CEVAP

 

1-) Firmamızın satın alma elemanları var. Satın almamızı kendimiz yapıyoruz.

 

Bu soruyu kendinize soracak olursanız bizim yaptığımız iş'i anlamamışsınız demektir. Biz satın alma yapan firmaların teklif alma kısmını tek merkezde toplayarak bir satın alma güçü elde edeceğiz, bu güç ile tedarikçi firmalarla pazarlık yapacağız. Bu pazarlık gücünü şöyle özetleyelim; siz tek firma olarak alıcağınız ürünü 5 TL'ye alıyorsanız, biz 50 veya 100 firma olarak bu ürünü tedarikçiden 3'e 4'e alacağız.

     

2-) Biz 20-30 yıldır bu piyasadayız, kim ne kadara satıyor hepsini biliyoruz. En uygun fiyata ve vade de alıyoruz zaten?

 

Bu soruyu kendinize soracak olursanız bizim yaptığımız iş'i gine anlamamışsınız demektir. Böyle bir soruda şunu belirtmek istiyoruz "Bir elin nesi var iki elin sesi var" . Sadece siz 20-30 yıldır bu iş'i yapmıyorsunuz. Diğer firmalarda sizin gibi 20-30 yıldır bu iş'in içindeler. Siz en uygun fiyata aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Biz tüm firmaları kendi bünyemizde bir araya getirerek, elde ettiğimiz pazarlık gücü ile daha uygun fiyatlarla size geleceğiz.

 

3-) Sizin bünyenizde çalışmayalım ama sizin uygun fiyata sunduğunuz ürünlerden lazım olduğunda sizden teklif alalım?

 

Bizim bünyemizdeki firmalar bize özel fiyatlardan yararlanabilirler sadece. Web sitemizde tedarikçiler bölümümüzde istediğiniz ürünü o firmayı arayarak alabilirsiniz. Ama bu bizim aracılığımız ile degil tek başınıza yaptığınız alım olacağından bize özel birim fiyatlarından yararlanamamış olursunuz.

 

4-) Sizle çalışırken diğer "Tedarikçi" firmalardan teklif alabilecekmiyim ve tedarik edebilecekmiyim?

 

Bizle çalışan firmalar istediği ürünü istediği yerden alabilecek ve firmalardan teklif alabilecek. Böyle bir kısıtlamamız yok. Firma kimden isterse ondan alır. Bizim tedarikçi firmalarımızdan almıyorsa sorunu bizim tedarikçi firmalarda bulmaya çalışacağız. Yapacağımız çalışma ile tedarikçiden kaynaklı sorun olduğunda bunu çözmeye çalışacağız.

 

5-) Fatura-İrsaliye ve Ödemeler nasıl olacak?

 

Sipariş eden firma adına irsaliye ve fatura kesilecek, ödemeyi tedarikçi firmaya yapacak.

 

6-) Sizinle çalışmak istiyoruz, ne yapmalıyız?

 

Bize mail atarak veya arayarak görüşme talep edersiniz. Yetkili kişi gelir iş'i size daha detaylı anlatır ve ön sözleşme verilir. Ön sözleşme imzalandıktan sonra sizden istediğimiz bilgileri talep ederiz. Yapıcağımız çalışmalardan sonra uygun şartlarda malzeme tedarik yapılmaya başlandığında "asıl sözleşme" imzalanılır.

SATIN ALMA