gallery/logo-3

Ayyıldız Pazarlama ve Ticaret Danışmanlığı - Emrah SARI   Telefon:  0535 489 59 12     E-posta:  info@ayyildizpazarlama.com

 

SATIN ALMA

 

       Ayyıldız pazarlama olarak amacımız satın alma yapan firmaların maliyetlerini  düşürmek ve karlılığını arttırmaktır.

       Bunu nasıl mı yapmayı düşünüyoruz?

  1. Bir satın alma personelinin yılda brüt 43.000(Net:2.500)-62.500(Net:3.500) TL arasında firmaya maliyeti(Yemek, yol hariç) olmaktadır. Biz bu maliyetin firmada kalmasını sağlıcaz.
  2. Satın alma elemanı olan firmaların olması durumunda hiç bir ücret almadan sizlere satın alma desteği sunacağız.
  3. Bir firma satın aldığı ürünleri tek firma olarak anlaşıp tedarik ediyor. Biz AYYILDIZ PAZARLAMA olarak bünyemizdeki sektörüne göre 5-10-20-40-80 vs. firma sayısını çoğaltarak satın alınacak ürünleri daha uygun fiyatlarla anlaşarak firmaların maliyetini düşürücez. Örnek: Bir bakkalın ürün tedariki yaparken alacağı ürün miktarı ve birim fiyatı tek bir bakkal üzerinden hesaplanır. Ama büyük ölçekli süpermarket zinciri olan firmaların alacağı ürün miktarı ve birim fiyatı daha uygun fiyata tedarik etmesini sağlıyor. Bu yüzden süper marketlerin maliyeti düşüyor ve karlılığı artıyor.
  4. Satın almasını yaptığımız firmaların aldığı ürünleri uygun fiyata anlaştığımız gibi bir de ürünlere yapılacak zamların bir çoğunu daha kolay engellemiş bir kısmınıda en düşük oranda tutarak maliyetlerin artmasını engellemiş olucaz.
  5. Satın almasını yaptığımız firmaların memnun kalıcağı çok kapsamlı satın alma organizasyonları yapacağız. Firmalara uzaktan satın alma değil AYYILDIZ PAZARLAMA bünyesinde satın alma elemanları firmaları ziyaret edip ihtiyacları belirleyip varsa şikayetleri dinleyerek daha iyi hizmet vermeye çalışacağız.
  6. Satın almasını yaptığımız ürünlerin fiyat ve kalite olarak firma yetkilerine danışıp onayını aldıktan sonra satın alma işlemi yapılacak. Bu şekilde firmaların güvenini kazanaçağız.
  7. Satın almasını yaptığımız firmalardan ilk 6 ay danışmanlık ücreti almıcaz. 6 ay sonra ücret olarak 500 TL+KDV olarak fatura keseceğiz ve bu tutardan daha fazlasını talep etmeyeceğiz.
  8. Satın almasını yaptığımız firmalara diğer satın almasını yaptığımız firmalar da iş yapabileceği olanaklarda sağlamış olacağız.
  9. Firma isterse istediği ürünü kendi bulduğu tedarikçiden alabilecektir. Bizim bu konuya itirazımız olamaz. Bizim amaçımız firmaların maliyetini düşürmek daha uygun ucuza ürün tedariki yapmaktır. Uygun fiyat teklifi yapmamıza ragmen isterse başka firmadan biraz daha pahalıya alabilir.

 NOT: Bizimle anlaşan firmaların maliyetlerini düşürdüğümüzde ve satış konusunda sıkıntı çekmediklerinde doğru yatırımlarda yaptıklarında büyümesi hızlanacaktır. Bizimle anlaşmayan firmaların maliyetleri aynı kalacağından bir süre sonra rekabet etmesi zorlaşmaya başlayacaktır.  Her firma için geçerli olan bir kural varsa buda ucuza al kar yüzdeni koy ve piyasa şartlarına göre sattır.

 

Daha çok anlatacaklarımız var. Bunları bizim görüştüğümüz veya bizi arayan firmalarla yüzyüze görüşerek anlatıcaz.

gallery/tab-4
gallery/pexels-photo (3)-ts1467700674
gallery/4lb0q_1475155981_4437