gallery/logo-3
gallery/birliktedahaguclu4min

Birlikte Kazanalım ve Birlikte Büyüyelim

          Günümüz dünyasında tüketim arttıkça üretimlerde artmaktadır. Üretim yapan firmalar özellikle proje bazlı çalışan firmalar maliyet muhasebesine büyük önem vermek zorundadırlar. Harcanan paranın kazanılan parayı geçmesi firmaları zarara ve küçülmeye götürmekle kalmıyor firmaların iflasına kadar gidebiliyor. Bu yüzden firmaların satın alma bölümü önemlidir. Alınacak ürünlerin kalitesi, uygun fiyata bulmak, stoklarda ürünün olmasını sağlamak, üretimin durmaması için tedarik edilecek ürünün tedarik süresi, ödeme koşulları gibi bir çok konuda firmaya etkileri olmaktadır. Firmalar kendi büyüklüklerine ve alım güçlerine göre bir ürünü kendi bünyesindeki satın alma elemanları ile karşılamaktadır.

 

SATIN ALMA DEPARTMANLARINI BİRLEŞTİRECEĞİZ;

         Biz AYYILDIZ PAZARLAMA olarak sektörüne göre satın alma yapan firmaları kendi bünyemizde bir araya getirerek "Satın Alma Ortaklığı" kurmaktayız. Elde ettiğimiz pazarlık gücü ile birim fiyatlarını düşürmeyi ve ödeme koşullarını daha uygun olarak sizlere sunmayı istiyoruz. Firmaların kendi bünyesindeki satın alma bölümlerine büyük desteğimiz olacak, iş yükünü hafifletecek ve verimliliğini arttıracağız.

 

Bizimle çalışan firmalara "SATIN ALMA" olarak sunduğumuz avantajlar;

 

 1. Bir satın alma personeline ay 'da 3.000 TL NET maaş verdiğinizi varsayalım, Brüt olarak 5.100 TL gider demektir. Bu personelin 400 TL yemek 200 TL'de yol masrafı olduğunu varsayarsak ay'da 5.100 + 400 + 200 = 5.700 TL ay'da 5.700 x 12 = 68.400 TL yıl 'da gideriniz olmaktadır. Biz size firma olarak hizmet vererek bir elemana verdiğiniz tutardan çok düşük tutarda firma olarak hizmet vermiş olacağız.
 2. Firmanıza bir Satın Alma Elemanı degil, bir Satın Alma firması almış olursunuz.
 3. İki çeşit "Satın Alma Ortağımız" olacak. 1-) "Normal Satın Alma Ortağımız"; İlk 4 ay hiçbir ücret talebimiz olmayacak, 4 ay sonra bizimle çalışmaya devam etmeniz durumunda, bir satın alma elemanına verdiğiniz ay'lık 5.500TL- 6.500 TL 'lik satın alma maliyetinizden çok düşük tutarda hizmet faturası keseceğiz ve bu hizmet faturasını KDV'den düşerek gider gösterebileceksiniz. Tedarikçi ortaklarımızla anlaştığımız peşin birim fiyatı ile vadeli olarak ürün alabilecek ama alınan ürün miktarına göre iskonto avantajlarımızdan yararlanamayacaksınız. 2-) "Asıl Satın Alma Ortağımız"; İlk 4 ay hiçbir ücret talebimiz olmayacak, 4 ay sonra bizimle çalışmaya devam etmeniz durumunda, bir satın alma elemanına verdiğiniz ay'lık 5.500TL- 6.500 TL 'lik satın alma maliyetinizden daha düşük tutarda hizmet faturası keseceğiz ve bu hizmet faturasını KDV'den düşerek gider gösterebileceksiniz.              Avantajları; Tedarikçi ortaklarımızla anlaştığımız peşin birim fiyatları ile 90 gün vadeye kadar ürün alımı yapabilecek ve aldığınız ürünlerin 500 TL ile 2.000 TL arasında olması durumunda %2 iskonto, 2.000TL ile 10.000 TL arasında olması durumunda %4  iskonto, 10.000 TL ve üzeri alımlarda %6 iskonto uygulanacak.
 4. Bizim bünyemizdeki bir satın alma firması web sitemize girdiğinde, aradığı ürünleri ve daha sonra ihtiyacı olabilecek tüm ürünleri sitemizde bulabilecek. Bizim yapacağımız araştırmalar ve çalışmalarla "Tedarikçi" firma olarak en iyi hizmet veren ve vermesini istediğimiz "Tedarikçi firmalarla çalışacağımızdan size "KALİTELİ HİZMET" ve "UYGUN FİYATLARLA" ürünleri tedarik etme kolaylığı sunmuş olacağız.
 5. Bünyemizde olmayan Müşteriler sitemizden istediği ürünleri bulabilecektir ve alabilecek. Ama sunduğumuz avantajlardan yararlanamayacaklar.
 6. İlerde kuracağımız Sektör firmaları ile yurtiçi veya yurtdışından toplu ve peşin ürünleri alacak ve bünyemizdeki "Satın Alma Ortaklarımıza" en düşük kar marjı ile ürün tedariklerini sağlayacağız.
 7. Web sitemizdeki ürün pörtföyünü daha da geliştirecek ve firmanızın her türlü ihtiyacını bizim güvencemiz altında sağlamanızı sağlayacağız.
 8. Uygun vadelerde ödeme koşulları elde edebileceksiniz.
 9. Değerli ürünlerin tedarikçi firmalar tarafından sigortalanarak güvence altına almasını sağlayacağız.
 10. Web sitemizdeki tedarikçilerle yıllık bazda anlaşmalar yaparak bize özel birim fiyatları ile ve iskontolarla size sunacağız, böylelikle teklif alma gibi konularda zamandan tasarruf edeceksiniz.
 11. Çalıştığımız tedarikçi firmaların; Ürünleri kaliteli ve teslim süresi çabuk olan firmalar olacaktır.
 12. Bir ürün için 1 tane tedarikçi firma ile çalışmayacağız. 2-3 tedarikçi firma ile çalışacağımızdan hangi firmadan memnun kalırsanız, nakliyat olarakta daha uygun olan ve uygun fiyatlarda alacağınız firmalarla çalışma imkanı bulursunuz.
 13. Tedarikçi firma ile olabilecek anlaşmazlıklarda devreye biz girerek sorunu adil olmak kaydıyla çözeceğiz.
 14. Beklenmedik bir zam haberi almayacaksınız. Her yıl birim fiyatları belirlenecek ve o birim fiyatı ile yıl tamamlanacak.
 15. "Satın Alma Ortaklarımızın" sayısını çoğaltarak verdiğimiz hizmetleri geliştireceğiz. Tüm sektörlerin piyasalarını çok iyi takip ederek, analiz ederek sizlere daha başka ne gibi hizmetlerde bulunabileceğimizi araştıracağız.
 16. İlerde Ortak Nakliyat adında bedava nakliyat veya "Tedarikçi Ortaklarımızdan" aldığınız ürünleri bizim nakliyatcımızla sağlamanız durumunda nakliyat  maliyetlerinizin %10 indirimle "Normal Satın Alma Ortaklarımıza"  %20 indirimle "Asıl Satın Alma Ortaklarımıza" karşılayacağız.

Biz bir Satın Alma Elemanı gibi size hizmet vermeyeceğiz, tüm sektörlerde çalışacağımızdan ülkemizdeki tüm sektörlerin ürün ve fiyat analizlerini uzman ekiplerimizle yapacak. Piyasayı çok iyi takip edecek ve bunlarla ilgili sizi bilgilendireceğiz.

 

Not: Firma olarak yeni kurulduğumuzdan, büyüdükçe vereceğimiz hizmetleri geliştireceğiz. Her sektör için uzman bir ekip kurarak sektörlerin piyasasını takip edecek, iyi analiz edecek ve sizlere önerilerde bulunacağız. "Satın Alma Ortaklarımıza" sunabileceğimiz diğer hizmet ve avantajları hesaplayarak yeni hizmetler ve avantajlar getirmeye çalışacağız.

 

Ayyıldız Pazarlama olarak firmaların yararına olacak, ilerde yapmak istediğimiz çalışmalar;

 

 1. Alışveriş siteleri gibi bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Bizle çalışmaya başlayan firmaların üye kaydını yapacağız, web sitemizden üye giriş'i yaptıklarında hangi sektörde çalışıyorsa onla ilgili tüm ürünlerin birim fiyatları belirtilmiş olarak görecekler. Web sitemizden Adet, kg ,mt vb. gibi tedarik yapabileceği ürün gruplarını girerek sipariş listesi oluşturulacak. Bu siparişleri takip edebilme, teslim tarihi, sistemde saklanması, aldığı ürünleri 1 yılda toplam olarak ne kadar aldığını, hangi tarihlerde aldığı gibi bilgileri detaylı olarak tek tıkla bulabileceğiniz bir satın alma sistemi olacak. Özel olarak istediğiniz işlemler içinde web sitemizdeki müşteri temsilcilerimizle veya bize mail atarak sizlere yardımcı olacağız. Bunun çalışmasını yaparak ilerleyen zamanlarda olabildiğince verimli olacak şekilde size sunacağız. Böylelikle satın alma departmanı iş takibini daha kolay ve sistematik yapmasına olanak sağlamış ve firma yetkilileri bu departmanı tek tıkla daha kolay kontrol edebilme imkanı bulabileceğini düşünmekteyiz.
 2. İlerleyen zamanlarda nakliyat konusunda satın alma firmalarına yardımcı olacağız. Bizim tedarikçilerimizden aldığınız ürünlerde ortak nakliyat imkanı ve bizim nakliyatçımızla yaptığınızda ücretin %10' luk kısmını biz karşılayacağız. Satın alma yaparken firmalar için nakliyat ücretleri maliyet olmaktadır. Az veya çok bir ürünün gelmesi için ya kendi araçlarınızla gidip alırsınız ya da nakliyatcı bulur aldırırsınız. Biz az alınan ürünleri ortak nakliyat adı altında firmaların adresine göre daha uygun koşullarda getirilmesi için bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Nakliyat konusunda bu gibi konuları geliştirmeyi ve nakliyat maliyetinizi düşürmeyi planlıyoruz.

 

Bizimle çalışmak isteyen satın alma firmaları " satinalma@ayyildizpazarlama.com " adresine mail atabilirler.

 

       SORU - CEVAP

 

1-) Firmamızın satın alma elemanları var. Satın almamızı kendimiz yapıyoruz.

 

Bu soruyu kendinize soracak olursanız bizim yaptığımız iş'i anlamamışsınız demektir. Biz satın alma yapan firmaların teklif alma kısmını tek merkezde toplayarak ortak bir satın alma güçü elde edeceğiz, bu güç ile tedarikçi firmalarla pazarlık yapacağız. Bu pazarlık gücünü şöyle özetleyelim; siz tek firma olarak alıcağınız ürünü 5 TL'ye alıyorsanız, biz 50 veya 100 firma olarak bu ürünü tedarikçiden 3'e 4'e almaya çalışacağız.

     

2-) Biz 20-30 yıldır bu piyasadayız, kim ne kadara satıyor hepsini biliyoruz. En uygun fiyata ve vade de alıyoruz zaten?

 

Bu soruyu kendinize soracak olursanız bizim yaptığımız iş'i gine anlamamışsınız demektir. Böyle bir soruda şunu belirtmek istiyoruz "Bir elin nesi var iki elin sesi var" . Sadece siz 20-30 yıldır bu iş'i yapmıyorsunuz. Diğer firmalarda sizin gibi 20-30 yıldır bu iş'in içindeler. Siz en uygun fiyata aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Biz tüm firmaları kendi bünyemizde bir araya getirerek, elde ettiğimiz pazarlık gücü ile daha uygun fiyatlarla size geleceğiz.

 

3-) Sizin bünyenizde çalışmayalım ama sizin uygun fiyata sunduğunuz ürünlerden lazım olduğunda sizden teklif alalım?

 

Bizim bünyemizdeki firmalar bize özel fiyatlardan yararlanabilirler sadece. Web sitemizde tedarikçiler bölümümüzde istediğiniz ürünü o firmayı arayarak alabilirsiniz. Ama bu bizim aracılığımız ile degil tek başınıza yaptığınız alım olacağından bize özel birim fiyatlarından yararlanamamış olursunuz.

 

4-) Sizle çalışırken diğer "Tedarikçi" firmalardan teklif alabilecekmiyim ve tedarik edebilecekmiyim?

 

Bizle çalışan firmalar istediği ürünü istediği yerden alabilecek ve firmalardan teklif alabilecek. Böyle bir kısıtlamamız yok. Firma kimden isterse ondan alır. Bizim tedarikçi firmalarımızdan almıyorsa sorunu bizim tedarikçi firmalarda bulmaya çalışacağız. Yapacağımız çalışma ile tedarikçiden kaynaklı sorun olduğunda bunu çözmeye çalışacağız.

 

5-) Fatura-İrsaliye ve Ödemeler nasıl olacak?

 

Şimdilik sipariş eden firma adına irsaliye ve fatura kesilecek, ödemeyi tedarikçi firmaya yapacak.

 

6-) Sizinle çalışmak istiyoruz, ne yapmalıyız?

 

Bize mail atarak veya arayarak görüşme talep edersiniz. Yetkili kişi size randevu verir ve iş'i size daha detaylı anlatır. Anlaşmamız durumunda sözleşme imzalanarak çalışmaya başlanılır. 

SATIN ALMA HİZMETİMİZ