Firmalar için en önemli konu PAZARLAMA ve TANITIM'dır. Firmalar kendi bünyesinde Pazarlamacı elemanı çalıştırarak ürünlerini satmak ve kazanmak isterler. Firmaların 1 pazarlamacı elemana maaş, araç, kasgo, benzin ve yemek gibi konularda ürün satılsada satılmasada sabit bir gideri oluyor. Tabi bu gideri muhasebede gider olarak yansıtıp ödeyeceği vergiyi düşürmek istiyor. Böyle oluncada elde edeceği kazanç azalıyor ve büyümesi yavaşlıyor. Firmaların kazançına görede bazen bu bir külfet olsada firmalar pazarlamacı elemanı çalıştırmak ve ürünlerini satmak zorundalardır. Her firmanın pazarlamacı elemanı olduğunu düşünürsek satış elemanı konusunda istenilen verim alınamadığı gibi bir de sabit bir gider kalemi olarak kalmaktadır.                                                                                                                  

            Bir diğer konuda firmaların TANITIM'larıdır. Günümüz dünyasında televizyon, internet yaygın olduğundan ve tüm ülkeye hatta tüm dünya'ya ulaşabilenecek konumda olduğundan firmalar kendi tanıtımlarını yaparak iş yapabilirliklerini güçlendirmeye çalışırlar. Bazıları televizyonda reklam yayınlar, bazıları dizi ve flim gibi yerlere reklam veya sponsor olarak, bazıları internet araçılığı ile youtube,facebook,twitter,instgram gibi yerlerde reklam verir veya sponsor olurlar. Bu tanıtım ve reklamlar için firmalar yüklü miktarda para harcarlar. Bazı sektörler verim alır ve satışlar hızlanabilir, bazende bir yararı olmaz. Çünki verilen reklamlar bir çok insanın ilgisini çekmez ve o sektördeki iş yapabilirliklerini geliştirmez. Sizinle beraber aynı sektörde çalışan firmalarda reklam ve sponsorlukla tanıtımlarını yaparlar. Bu yüzden verdiğiniz paranın karşılığını göremeyebilirsiniz. Biz AYYILDIZ PAZARLAMA olarak hem sizin reklamınızı sahada sektörünüzdeki firmaları gezerek yapmayı hem web sitemizde tedarikçilerimiz bölümünde yayınlamayı ve sizi pazarlamada bir adım öne geçirerek para kazandırmayı amaçlıyoruz. Biz büyümek için firmalara reklamımızı ve tanıtımımızı yaparken sizinde büyümenize ve kazanmanıza olanak sağlamış olacağız. Bu iş'ten para kazandığımızda televizyon ve internet üzerinden reklam ve sponsor olarak tanıtım yaptığımızda bizle çalışan tedarikçilerde bizle beraber reklamını yapmış ve kazanmış olacaklar.

Ayyıldız pazarlama olarak amacımız bizimle çalışan tedarikçi firmanın hem maliyetini düşürmek hem de pazar payını büyütmek ve geliştirmektir.

 

Bizimle çalışan tedarikçi firmalara "PAZARLAMA ve TANITIM" olarak sunduğumuz avantajlar;

 

  1. Pazarlama ve tanıtımınızı daha az maliyetle yapabilme olanağını elde edersiniz.
  2. Web sitemizdeki "TEDARİKÇİLER" bölümümüzde firmanızın tanıtımı yapılır.
  3. Verdiğimiz hizmetler karşılığında bize ödeyeceğiniz ücret bir pazarlamacı elemanına ödediğiniz 100.00 TL' lik pazarlama giderinin %7' si kadardır. Geriye kalan %93' lük kısmı bizimle çalışan SATIN ALMA firmalarına uygun fiyatlarla hizmet vermenizi talep ediyoruz. Böylelikle pazarlama maliyetinizi ürünlerinize yansıtarak SATIN ALMA yapan firmaların sizinle çalışmasına olanak sağlayacağız.
  4. Bir pazarlamacı elemanına yılda brüt olarak 43.000 TL(Net:2.500) - 62.500 TL(Net:3.500) arasında maaş ödersiniz. Bu pazarlamacının altına bir araç(Kirada olabilir), aracın kasgo vb. giderleri ve o araç için benzin parası artı olarak pazarlama maliyetinize girmektedir. Hesapladığımızda 1 yılda 100.000 TL' lik gider demektir. Bu gider firmanın sabit gideri olmaktadır. 2-3 pazarlamacı elemanı olduğunu düşünürsek yılda 200.000-300.000 TL sadece pazarlama gideriniz olmuş olur. Bizimle çalışan tedarikçi firmaların pazarlamasını ve reklamını FİRMA olarak yapacağımızdan biz kendi elemanlarımız ile ve web sitemizdeki TEDARİKÇİLER bölümünde reklamınızı yaparaktan daha iyi pazarlama ve tanıtım yapma şansı bulursunuz. Not: Tedarikçi firmaların pazarlamacı elemanı olmasın demiyoruz, pazarlama maliyetinizi belirterekten size sunduğumuz hizmetin büyüklüğünü anlatıyoruz.
  5. Bir pazarlama havuzu oluşturduğumuzdan farklı ürün tedarikçileri sizin pazarlamanıza, sizinde diğer firmalara pazarlama konusunda destek olmuş olacaksınız. Yani SATIN ALMA yapan bir firmaya gittigimizde tek bir tedarikçi firmanın ürünleri için gitmiş olmayacağız, bizle çalışan 40-50 tedarikçi firma adına orda SATIN ALMA firmasının neye ihtiyacı varsa hizmet vereceğimizden pazarlamanızı daha iyi yapmış olacağız.
  6. Bünyemizdeki "SATIN ALMA" firmalarına veya bünyemizde olmasada sitemize giren diğer firmalar, web sitemizdeki "TEDARİKÇİLER" bölümünde tüm sektörlerde ürünlerini ve almak istediği hizmetleri sitemizden daha kolay bulabilecek. Böylelikle bir zamandan sonra firmalar sitemize daha çok girecek aradığı tüm ürünleri sitemizde daha çabuk ve kolay bulacağından ve de "KALİTELİ HİZMET" ve "UYGUN FİYATA" ürün tedariki sunduğumuzdan bir zamandan sonra firmalarda büyük bir tanınırlık elde edeceğimizi düşünüyoruz. Böylelikle web sitemize giren ziyaretçi sayısı çok olacak.
  7. AYYILDIZ PAZARLAMA olarak televizyon, internet,dizi, flim ve sosyal medya gibi yerlere yapacağımız reklam ve sponsorluklarla, sitemize giren satın alma firma yetkililerin veya misafirlerin sayısını çoğaltmayı ve tanınırlılığımızı arttırmaya çalışacağız. Biz ne kadar tanınırsak tedarikçi firmalarda bizle çalıştığı için tedarikçiler bölümüne girip baktıklarında cebinizden para çıkmadan sizinde tanıtımınızı yapma imkanı bulacaksınız.
  8. Bizimle çalışan "TEDARİKÇİ" firmalar 1 pazarlamacı elemanına verdiği 100.000 TL'lik gideri sadece gider olarak gösterirler, bizle çalışan firmalar keseceğimiz hizmet faturalarıyla hem KDV'den düşer hemde gider göstermiş olurlar.

Not: Günümüz dünyasında bazı oluşumlara ayak uydurmak gerekiyor. Şuanda firmalar youtube, facebook, instagram, dizi, flim ve bir çok yere 30 saniye-1 dk'lık  tanıtımlarını yapmak için büyük paralar ödüyorlar. Biz yeni bir tanıtım ve pazarlama tarzı ile size kazandıracağız.

 

Bizimle çalışmak isteyen tedarikçi firmalar " pazarlama@ayyildizpazarlama.com " adresine mail atabilirler.

PAZARLAMA