gallery/logo-3
gallery/birliktedahaguclu4min

Birlikte Kazanalım ve Birlikte Büyüyelim

            Firmalar için en önemli konu PAZARLAMA ve TANITIM'dır. Firmalar kendi bünyesinde Pazarlamacı elemanı çalıştırarak ürünlerini satmak ve kazanmak isterler. Firmaların 1 pazarlamacı elemana maaş, araç, kasgo, benzin ve yemek gibi konularda ürün satılsada satılmasada sabit bir gideri oluyor. Tabi bu gideri muhasebede gider olarak yansıtıp ödeyeceği vergiyi düşürmek istiyor. Böyle oluncada elde edeceği kazanç azalıyor ve büyümesi yavaşlıyor. Firmaların kazançına görede bazen bu bir külfet olsada firmalar pazarlamacı elemanı çalıştırmak ve ürünlerini satmak zorundalardır. Her firmanın pazarlamacı elemanı olduğunu düşünürsek satış elemanı konusunda istenilen verim alınamadığı gibi bir de sabit bir gider kalemi olarak kalmaktadır.                                                                                                                  

      Bir diğer konuda firmaların TANITIM'larıdır. Günümüz dünyasında televizyon, internet yaygın olduğundan ve tüm ülkeye hatta tüm dünya'ya ulaşabilenecek konumda olduğundan firmalar kendi tanıtımlarını yaparak iş yapabilirliklerini güçlendirmeye çalışırlar. Bazıları televizyonda reklam yayınlar, bazıları dizi ve flim gibi yerlere reklam veya sponsor olarak, bazıları internet araçılığı ile youtube,facebook,twitter,instgram gibi yerlerde reklam verir veya sponsor olurlar. Bu tanıtım ve reklamlar için firmalar yüklü miktarda para harcarlar. Bazı sektörler verim alır ve satışlar hızlanabilir, bazende bir yararı olmaz. Çünki verilen reklamlar bir çok insanın ilgisini çekmez ve o sektördeki iş yapabilirliklerini geliştirmez. Sizinle beraber aynı sektörde çalışan firmalarda reklam ve sponsorlukla tanıtımlarını yaparlar. Bu yüzden verdiğiniz paranın karşılığını göremeyebilirsiniz. Biz Ayyıldız Pazarlama olarak hem sizin pazarlamanızı sahada sektörünüzdeki firmaları gezerek yapmayı hem web sitemizde tedarikçi olarak yayınlayarak sizi pazarlamada bir adım öne geçirerek para kazandırmayı amaçlıyoruz. Biz büyümek için firmalara reklamımızı ve tanıtımımızı yaparken sizinde büyümenize ve kazanmanıza olanak sağlamış olacağız. Bu iş'ten para kazandığımızda televizyon ve internet üzerinden reklam ve sponsor olarak tanıtım yaptığımızda bizle çalışan tedarikçilerde bizle beraber reklamını yapmış ve kazanmış olacaklar.

Ayyıldız pazarlama olarak amacımız bizimle çalışan tedarikçi firmanın hem maliyetini düşürmek hem de pazar payını büyütmek ve geliştirmektir.

 

Bizimle çalışan tedarikçi firmalara "PAZARLAMA ve TANITIM" olarak sunduğumuz avantajlar;

 

 1. Pazarlama ve tanıtımınızı daha az maliyetle ve daha çok verim alaraktan yapmış olursunuz.
 2. Bünyemizdeki imalatçı ve üretici ortaklarımıza ürünlerinizi daha kolay pazarlama şansı bulursunuz. ( Satın alma hizmetimizi okursanız ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz )
 3. Web sitemizde "TEDARİKÇİ ORTAĞIMIZ" olarak firmanızın tanıtımını yapacağız.
 4. Bir pazarlamacı elemanına 3.500 TL net ücret verdiğimizi varsayalım, brüt olarak 6.000 TL'dir. Bu pazarlamacının firmaları gezmesi için bir araç vermiş ve bu araç kiralık olduğunu varsayalım, ay'lık 3.500 TL araç kira ücretidir. Ay' da benzin gideri 1.000 TL diyelim. Yemek gideride 1.000 TL diyelim. Bir ay'da bir elemana 6.000 + 3.500 + 1.000 + 1.000 = 11.500 TL pazarlama gideriniz olmaktadır. Yılda 11.500 x 12 = 138.000 TL bir tutarı pazarlama gideri olarak bir pazarlama elemanına vermiş oluyorsunuz. Bu gider firmanın sabit gideri olmaktadır. 2-3 pazarlamacı elemanı olduğunu düşünürsek yılda 276.000 - 414.000 TL sadece pazarlama gideriniz olmuş olur. Bizimle çalışan tedarikçi firmaların pazarlamasını ve tanıtımını "FİRMA" olarak yapacağımızdan biz kendi elemanlarımız ile ve web sitemizde reklamınızı yaparaktan bu maliyetinizi üstlenmiş oluruz. Not: Tedarikçi firmaların pazarlamacı elemanı olmasın demiyoruz, pazarlama maliyetinizi belirterekten size sunduğumuz hizmetin büyüklüğünü anlatıyoruz.
 5. Bizimle çalışacak "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZ", firmalarına bir " Pazarlama Elemanı " almış olmuyor bir " Pazarlama Firması " almış olacak.
 6. Ayyıldız pazarlamaya vereceğiniz pazarlama hizmet bedeli bir yıl 'da bir elemana verdiğiniz 138.000 TL'den çok daha düşük olacak ve ürünlerinizi sattırdığımızda komisyon isteyeceğiz. Böylelikle sabit bir gideriniz olmayacak biz size ne kadar ürün sattırırsak para kazanacağımızdan size daha iyi hizmet vermiş olacağız. 
 7. Ayyıldız Pazarlama' nın keseceği hizmet faturalarını hem KDV 'den düşmüş hem de gider göstermiş olursunuz.
 8. "Tedarikçi Ortaklığı" havuzu oluşturduğumuzdan farklı ürün tedarikçileri sizin pazarlamanıza, sizinde diğer firmalara pazarlama konusunda destek olmuş olacaksınız. Yani SATIN ALMA yapan bir firmaya gittigimizde tek bir tedarikçi firmanın ürünleri için gitmiş olmayacağız, bizle çalışan 40-50 veya daha fazla tedarikçi firma adına orda SATIN ALMA firmasının neye ihtiyacı varsa hizmet vereceğiz.
 9. Bünyemizdeki "SATIN ALMA ORTAKLARIMIZA" veya bünyemizde olmasada sitemize giren diğer firmalar, web sitemizdeki "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZIN" tüm ürünlerini veya almak istediği hizmetleri sitemizden daha kolay bulabilecek. Böylelikle bir zamandan sonra firmalar sitemize daha çok girecek aradığı tüm ürünleri sitemizde daha çabuk ve kolay bulacağından güvencemiz altında, Kaliteli Hizmetlerle ve Uygun fiyat koşulları ile hizmet vereceğiz. Böylelikle web sitemize giren ziyaretçi sayısı zamanla çoğaltacağız.
 10. AYYILDIZ PAZARLAMA olarak televizyon, internet,dizi, flim ve sosyal medya gibi yerlere yapacağımız reklam ve sponsorluklarla, sitemize giren satın alma firma yetkililerin veya misafirlerin sayısını çoğaltmayı ve tanınırlılığımızı arttırmaya çalışacağız. Biz ne kadar tanınırsak tedarikçi firmalarda bizle çalıştığı için tedarikçi ortaklarımızıda görecekler, böylelikle cebinizden para çıkmadan sizinde tanıtımınızı yapma imkanı bulacaksınız.
 11. Firma olarak büyüdüğümüzde çalıştığımız tedarikçi ortaklarımızın ürünlerini biz peşin alıp bünyemizdeki "SATIN ALMA ORTAKLARIMIZA" firmalarına vadeli olarak satacağız. Böylelikle "SATIN ALMA ORTAKLARIMIZIN" bizimle çalışmasını ve ilişkilerimizi geliştirmeyi düşünmekteyiz.
 12. Bizle çalışan "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZ" diğer "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZDAN" istediği ürünleri web sitemizde bulacak ve bize özel uygun fiyatlardan sizde yararlanmış olacaksınız.
 13. Kurduğumuz bu site sayesinde "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZ" diğer tedarikçi firmalardan daha avantajlı olacak.
 14. İmalat yapan firmalarla yaptığımız Fizibilite çalışmalarında konuşulan konulardan biride bizim çalıştığımız tedarikçi firmalar 20-30 yıllık ve onlarla akraba gibi olduk vade olarakta uygun veriyorlar, Siz bize daha iyi nasıl şartlar sunabileceksiniz sorusuydu. Yani bir çok imalat yapan firma başka tedarikçi firmalarla çalışmak kolay kolay istemiyor. Bu gibi firmaları bizim kurduğumuz bu site sayesinde bizle çalışmalarına olanak sağlayabiliriz. Çünki bu site imalat yapan bir firmanın neye ihtiyacı varsa bulabileceği ve alabileceği bir platform olacağından zamanla bizle çalışmaya alışacak. Tabi burda önemli olan "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZIN"  verdiği hizmet ve ilişkilerde önemli bir etken olacak.

Not: Firma olarak her yıl elde edeceğimiz kazancı kendimizi geliştirmeye, teknolojiye ayak uydurmaya çalışarak bu platformu büyütecek ve geliştireceğiz. 

Sizde şimdiden bizimle çalışmaya başlayarak tüketici firmalarla ilişkilerinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Tedarikçi kontenjanımız dolmadan bizimle iletişime geciniz.

 

Bizimle çalışmak isteyen tedarikçi firmalar " pazarlama@ayyildizpazarlama.com " adresine mail atabilirler.

PAZARLAMA HİZMETİ