gallery/logo-3

Ayyıldız Pazarlama ve Ticaret Danışmanlığı - Emrah SARI   Telefon:  0535 489 59 12     E-posta:  info@ayyildizpazarlama.com

 

PAZARLAMA

 

Ayyıldız pazarlama olarak amacımız satış yapan firmanın hem maliyetini düşürmek hem de pazar payını büyütmek ve genişletmektir.

Bunu nasıl mı yapmayı düşünüyoruz?

 

  1. Bir satıcı firmanın pazarlamacı olarak bir elemana yılda brüt olarak 43.000(Net:2.500) - 62.500(Net:3.500) TL arasında maliyeti olmakta(Yol ve yemek hariç). Bu pazarlamacının altına bir araç(Kirada olabilir), aracın kasgo vb. giderleri ve o araç içinde benzin parası maliyeti olacaktır. Buda 1 yılda 100.000 TL gider demektir. Biz bu maliyetin firmada kalmasını sağlamış olucaz.
  2. Ayyıldız pazarlama olarak tabiki satış yapan firmaların pazarlama elemanları olmasını istiyoruz. Ama bu elemanların yanında bizim firmamızda kendilerinin pazarlamalamasını yaparak daha fazla kar etmelerine olanak sağlamış olacağız.
  3. Satın alma firmalarına gitmek gezmek ve iş bağlamak gibi hizmetlerimiz olacak. Bu hizmeti verirken elemana verilecek ücret, araba, kasgo ve benzin bizim maliyetimiz olacaktır.
  4. Satıcı firmada çalışan pazarlamacının anlaşabileceği ve anlaştığı firma sayısı değişmekle birlikte anlaştığı firmalara sürekli bir satışta bulunmasıda sınırlı olacaktır. Bu da firmanın daha az kar etmesini veya kar edememisinide beraberinde getirebilir.
  5. Ayyıldız pazarlama bünyesinde satın almasını yaptığımız firmaların hepsine sürekli bir satış yapma olanağı olacağından firmanın kar yüzdesi artmış hem de giderlerini düşürmüş olucaz.
  6. Ayyıldız pazarlama olarak anlaştığımız satıcı firmalardan fatura başına yaptığı satıştan komisyon talep edicez.(Bu ücretin ne kadar olduğunu yüzyüze konuşurken belirticez) Bu şekilde biz ne kadar size mal sattırırsak bir pazarlamacıya verdiğiniz 100.000 TL'lik paydan bize komisyon vermiş olacaksınız. Sabit bir gideriniz olmayacağı gibi sizin malınızı sattırdıkça pazarlama payından komisyon almış olacağız.
  7. Pazarlamasını yaptığımız firmanın hem maliyetini düşürüp hem pazar payını büyültüp karlılık oranını çoğaltmış olacağız.

NOT: Bizimle anlaşan pazarlamacı firmalar pazar payını büyültüp elindeki malzemeyi sürekli satarak en önemli konu olan pazarlamada bir adım öne geçmiş olacaktır. Sektöründeki diğer firmaların payını aldıkça büyümesi hızlanacaktır. Bizimle anlaşmayan firmaların pazar payı gün geçtikçe düşecek pazarı kaybetmeye ve küçülmeye başlıcaktır. Ürünlerini satamadıkça zarara girme durumuda söz konusu olabilecektir.

 

Daha detaylı olarak firmalarla görüşürken anlataçağız ve konuşacağız.

 

gallery/tab-4
gallery/pexels-photo (3)-ts1467700674
gallery/4lb0q_1475155981_4437