Firmalar için en önemli konu PAZARLAMA ve TANITIM'dır. Firmalar kendi bünyesinde Pazarlamacı elemanı çalıştırarak ürünlerini satmak ve kazanmak isterler. Firmaların 1 pazarlamacı elemana maaş, araç, kasgo, benzin ve yemek gibi konularda ürün satılsada satılmasada sabit bir gideri oluyor. Tabi bu gideri muhasebede gider olarak yansıtıp ödeyeceği vergiyi düşürmek istiyor. Böyle oluncada elde edeceği kazanç azalıyor ve büyümesi yavaşlıyor. Firmaların kazançına görede bazen bu bir külfet olsada firmalar pazarlamacı elemanı çalıştırmak ve ürünlerini satmak zorundalardır. Her firmanın pazarlamacı elemanı olduğunu düşünürsek satış elemanı konusunda istenilen verim alınamadığı gibi bir de sabit bir gider kalemi olarak kalmaktadır.                                                                                                                  

            Bir diğer konuda firmaların TANITIM'larıdır. Günümüz dünyasında televizyon, internet yaygın olduğundan ve tüm ülkeye hatta tüm dünya'ya ulaşabilenecek konumda olduğundan firmalar kendi tanıtımlarını yaparak iş yapabilirliklerini güçlendirmeye çalışırlar. Bazıları televizyonda reklam yayınlar, bazıları dizi ve flim gibi yerlere reklam veya sponsor olarak, bazıları internet araçılığı ile youtube,facebook,twitter,instgram gibi yerlerde reklam verir veya sponsor olurlar. Bu tanıtım ve reklamlar için firmalar yüklü miktarda para harcarlar. Bazı sektörler verim alır ve satışlar hızlanabilir, bazende bir yararı olmaz. Çünki verilen reklamlar bir çok insanın ilgisini çekmez ve o sektördeki iş yapabilirliklerini geliştirmez. Sizinle beraber aynı sektörde çalışan firmalarda reklam ve sponsorlukla tanıtımlarını yaparlar. Bu yüzden verdiğiniz paranın karşılığını göremeyebilirsiniz. Biz AYYILDIZ PAZARLAMA olarak hem sizin reklamınızı sahada sektörünüzdeki firmaları gezerek yapmayı hem web sitemizde tedarikçilerimiz bölümünde yayınlamayı ve sizi pazarlamada bir adım öne geçirerek para kazandırmayı amaçlıyoruz. Biz büyümek için firmalara reklamımızı ve tanıtımımızı yaparken sizinde büyümenize ve kazanmanıza olanak sağlamış olacağız. Bu iş'ten para kazandığımızda televizyon ve internet üzerinden reklam ve sponsor olarak tanıtım yaptığımızda bizle çalışan tedarikçilerde bizle beraber reklamını yapmış ve kazanmış olacaklar.

Ayyıldız pazarlama olarak amacımız bizimle çalışan tedarikçi firmanın hem maliyetini düşürmek hem de pazar payını büyütmek ve geliştirmektir.

 

Bizimle çalışan tedarikçi firmalara "PAZARLAMA ve TANITIM" olarak sunduğumuz avantajlar;

 

  1. Pazarlama ve tanıtımınızı daha az maliyetle yapabilme olanağını elde edersiniz.
  2. Web sitemizdeki "TEDARİKÇİLER" bölümümüzde firmanızın tanıtımı yapılır. İlerleyen zamanlarda tanıtım videosu yaparak sitemize konur.
  3. Web sitemize giren misafirler ve bizimle çalışan satın alma firmaları aradığı ürünleri sizden tedarik ederler.
  4. İlerleyen zamanlarda sitemizde yapacağımız sipariş sepeti uygulamasıyla sipariş edilen ürünleri daha kolay takip edebilme imkanı ve 1 yıl boyunca ne kadar ürün sattığınızı kime sattığınızı görebilme imkanı bulucaksınız.
  5. AYYILDIZ PAZARLAMA olarak televizyon, internet ve sosyal medya gibi yerlere yapacağımız reklam ve sponsorluklarla, sitemize giren satın alma firma yetkililerin veya misafirlerin tedarikçiler bölümüne girip baktıklarında cebinizden para çıkmadan sizinde tanıtımınızı yapma imkanı bulursunuz.
  6. Bir pazarlamacı elemanına yılda brüt olarak 43.000 TL(Net:2.500) - 62.500 TL(Net:3.500) arasında maaş ödersiniz. Bu pazarlamacının altına bir araç(Kirada olabilir), aracın kasgo vb. giderleri ve o araç için benzin parası artı olarak pazarlama maliyetinize girmektedir. Hesapladığımızda 1 yılda 100.000 TL' lik gider demektir. Bu gider firmanın sabit gideri olmaktadır. Bizimle çalışan tedarikçi firmaların pazarlamasını ve reklamını firma olarak yapacağımızdan biz daha çok eleman ile ve web sitemizde reklamınızı yaparaktan daha iyi pazarlama ve tanıtım yapma şansı bulursunuz. Not: Tedarikçi firmaların pazarlamacı elemanı olmasın demiyoruz, pazarlama maliyetinizi belirterekten size sunduğumuz hizmetin büyüklüğünü anlatıyoruz.
  7. Bizimle çalışan "TEDARİKÇİ" firmalar 1 pazarlamacı elemanına verdiği 100.000 TL'lik gideri sadece gider olarak gösterebilir, bizle çalışan firmalar keseceğimiz faturalarla hem KDV'den düşer hemde gider göstermiş olur.

Not: Günümüz dünyasında bazı oluşumlara ayak uydurmak gerekiyor. Şuanda firmalar youtube, facebook, instgram ve bir çok yerlere reklam vererek tanıtımlarını yapmak için büyük paralar ödüyorlar. Bundan 10 yıl önceyi düşündüğümüzde bu gibi yerlere reklam vermeyi bırakın bir çok sosyal medya yoktu.

 

Bizimle çalışmak isteyen tedarikçi firmalar " pazarlama@ayyildizpazarlama.com " adresine mail atabilirler.

 

 

 

PAZARLAMA