Firmalar için en önemli konu PAZARLAMA ve TANITIM'dır.

Firmalar genel yöntemle Pazarlama yapmak için Satış elemanı çalıştırarak ürünlerini satmaya çalışmaktalar. Firmaların 1 satış elemana maaş, araç, , benzin ve yemek gibi konularda ürün satılsada satılmasada sabit bir pazarlama gideri olmaktadır. Günümüz dünyasında değişen pazarlama şekilleri ile artık pazarlama için bir çok araç kullanılarak ürün satışları yapılmaktadır. Bunlardan biride internetten satışla ürün sattıkça komisyon almadır. Firmalar içinde bu pazarlama şekli sabit gider olmadan ürün sattıkça ve kazandıkça pazarlama gideri olmasını sağlamakta ve kendisine kesilen faturaları KDV'den düşerek gider göstermektedir. Aynı zamanda pazarlamanızı yapan komisyoncu firma sizin ürünlerinizi satmaya daha çok çalışarak kazanç elde etme isteyeceğinden siz daha az maliyetle daha iyi pazarlama yapmış oluyorsunuz.                                                                                                          

Bir diğer konuda firmaların TANITIMI'dır. Geleneksel olarak firmalar broşür ve katalog yaptırır ve bunları dağıtırlar. Ama çok az firma günümüz dünyasındaki televizyon, flim, dizi, ve sosyal medya'da reklam vererek veya sponsor olarak TANITIM 'larını yapar. Bunların başlıca sebepleri vardır; Yaptığı iş reklam versede birçok kesime hitap etmeyeceğinden, reklam ve sponsor için maddi imkanlar vs. konulardan başlıcalarıdır. İnternetten satış yapan komisyoncu firmalar sizin ürünlerinizi satarken aynı zamanda tüm ülkeye tanıtımınızı da yapmaktadırlar.

 

TEDARİKÇİ ORTAKLIĞI;

Firma olarak Tedarikçilerden hiçbir ücret talebimiz olmadan uygun birim fiyatlarınızla ve ödeme şekillerinizle ürünlerinizi tüketici firmalara satmaya çalışmaktayız. Firma olarak internetten satışımız olacağı gibi bir de her sektör için uzman ekipler oluşturarak firmaların ürünlerini pazarlama elemanlarımız ile satacağız. Biz sizin ürünlerinizi sattıkça sizden komisyon talep edeceğiz. Firma olarak size kazandırdıkça kazanacağımız gibi pazarlama maliyetinizi düşürerek bu maliyeti biz üstlenmiş olacağız. 

İlerde firmalara sattığınız ürünleri biz sizden peşin veya vadeli olarak alacak ve diğer firmalara daha uygun vadelerle satacağız. Böylelikle ürünlerinizi sattığınızda finansal olarak tek bizle muhattap olacaksınız ve tüm finansal riskleri biz üstlenmiş olacağız.

İlerde yapacağımız E-ticaret sitemizde bedava mağazanızı acacak ve ürünlerinizi orda satacağız. Web sitemizden satılan tüm ürünlerinizi tek tıkla 1 yılda veya 5 yılda ne kadar satıldığını ve hangi birim fiyatları ile satıldığını görebileceksiniz.

İlerde yapacağımız "İthalat ve İhracat" çalışmamız ile ürünlerinizi bizim aracılığımız ile yurtdışına cıkıp iş bağlamaya çalışmadan satabileceksiniz.

İlerde yapacağımız "Ortak Nakliyat" uygulamamız ile ürünlerinizi satmak daha kolay olacak.

 

ORTAK NAKLİYAT UYGULAMAMIZ;

Ayyıldız Pazarlama olarak "Satın Alma Ortaklarımızın" maliyetlerini düşürmek için "Ortak nakliyat" uygulaması yapmayı planlıyoruz. Ürün miktarına göre bedava veya %20 luk indirim ile nakliyatınızı biz karşılayacağız.

 

İTHALAT ve İHRACAT;

Ayyıldız Pazarlama olarak büyüdüğümüzde yurtdışına acılmayı ve dünya ile bağlantılı olarak tüm firmaların alım satımlarını aracılığımız ile yaparak vadeli olarak almalarını ve satmalarını sağlayacağız. Ülkemizdeki firmaların ürünlerini yurtdışı pazarında satmaya çalışarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz.

 

Bizimle çalışan tedarikçi firmalara "PAZARLAMA ve TANITIM" olarak sunduğumuz avantajlar;

 1. Pazarlama ve tanıtımınızı bedava yapacağız.
 2. Ürünlerinizi sattıkça sizden komisyon talep edeceğiz.  Böylelikle sabit pazarlama gideriniz olmayacak.
 3. Pazarlama gideriniz size kestiğimiz faturalarla Kdv'den düşerek olacak.
 4. Biz ürünlerinizi sattıkça komisyon alacağımızdan sizin adınıza daha iyi çalışarak para kazanmak isteyeceğiz. Bu da pazarlama olarak size bir avantaj sağlayacak.
 5. Pazarlama elemanınız yoksa veya pazarlama elemanız olsa bile bizle de çalışarak ürünlerinizi bedava olarak pazarlama imkanı bulursunuz.
 6. Pazarlama elemanı iş'e alıp iş'i öğrettikten sonra iş'ten ayrılma gibi durumlarda kalmamış olursunuz.
 7. Ürünlerinizi hem web sitemizde hem de pazarlama elemanlarımız ile satmaya çalışacağız.
 8. Ayyıldız pazarlama bünyesinde "Satın Alma Ortaklığı" altında çalıştığımız tüketici firmalar mevcut olacak. Mevcut olan firmaları çoğaltarak daha fazla pazarı bünyemizde barındıracağız.
 9. Ürün havuzu oluşturarak farklı ürün tedarikçileri sizin pazarlamanıza, sizinde diğer firmalara pazarlama konusunda destek olmuş olacaksınız. Yani SATIN ALMA yapan bir firmaya gittigimizde tek bir tedarikçi firmanın ürünleri için gitmiş olmayacağız, bizle çalışan farklı ürün kategorilerindeki firmaların ürünlerini satacağımızdan SATIN ALMA firmasının neye ihtiyacı varsa hizmet vereceğiz.
 10. Pazarlama giderinizi hesaplayacak olursak. Bir pazarlamacı elemanına 3.500 TL net ücret verdiğimizi varsayalım, brüt olarak 6.000 TL'dir. Bu pazarlamacının firmaları gezmesi için bir araç vermiş ve bu araç kiralık olduğunu varsayalım, ay'lık 3.500 TL araç kira ücretidir. Ay' da benzin gideri 1.000 TL diyelim. Yemek gideride 1.000 TL diyelim. Bir ay'da bir elemana 6.000 + 3.500 + 1.000 + 1.000 = 11.500 TL pazarlama gideriniz olmaktadır. Yılda 11.500 x 12 = 138.000 TL 'lik sabit pazarlama gideriniz olmaktadır. 2-3 pazarlamacı elemanı olduğunu düşünürsek yılda 276.000 - 414.000 TL sadece sabit pazarlama gideriniz olmuş oluyor. Not: Pazarlama elemanınız olmasın demiyoruz, size sunduğumuz teklifi daha iyi anlamanız için bu maliyeti belirtmekteyiz. 
 11. Bizimle çalışacak "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZ"; firmalarına bir " Pazarlama Elemanı " almış olmuyor bir " Pazarlama Firması " almış olacak.
 12. İmalat yapan firmalarla yaptığımız Fizibilite çalışmalarında konuşulan konulardan biride bizim çalıştığımız tedarikçi firmalar 20-30 yıllık ve onlarla akraba gibi olduk vade olarakta uygun veriyorlar, Siz bize daha iyi nasıl şartlar sunabileceksiniz sorusuydu. Yani bir çok imalat yapan firma başka tedarikçi firmalarla çalışmak kolay kolay istemiyor. Bu gibi firmaları bizim kurduğumuz bu site sayesinde bizle çalışmalarına olanak sağlayabiliriz. Çünki bu site imalat yapan bir firmanın neye ihtiyacı varsa bulabileceği ve alabileceği bir platform olacağından zamanla bizle çalışmaya alışacak. Tabi burda önemli olan "TEDARİKÇİ ORTAKLARIMIZIN"  verdiği hizmet ve ilişkilerde önemli bir etken olacak.

 

Bizimle çalışmak isteyen tedarikçi firmalar " pazarlama@ayyildizpazarlama.com " adresine mail atabilirler.

tedarikçimiz ol